Картинка в декількох кадрах - Форум
Головна
Реєстрація
Вхід
П`ятниця
05.03.2021
19:31
Вітаю Вас Гость | RSS
Комунальний заклад "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5"
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Розділ ІІ: Матеріали до уроків для учнів » Растровий графічний редактор GIMP » Картинка в декількох кадрах (Обробка фото. Інструмент Переміщення)
Картинка в декількох кадрах
ADMINДата: Четвер, 10.03.2011, 16:47 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Адміністратори
Повідомлень: 137
Нагороди: 15
Репутація: 12
Статус:
ПЕРЕМІЩЕННЯ


Інструмент переміщення використовується для зміщення шарів, виділень, контурів та направляючих, а також працює з текстовими шарами.

Урок «Картинка в декількох кадрах»

Завдання: створити ефект розкиданих частин фотографії.

1. Відкрити у Gimp вказане зображення. Можна вибрати інше зображення, змінивши його розміри до розширення 1024х768 пікселів (Изображение → Размер изображения)2. Створити новий шар з прозорим фоном розміром 300х250 пікселів. Назвати його Рамка1. (Слой → Создать слой…)3. Bибрати Плоску заливку і залити шар будь-яким кольором чи текстурою, наприклад, текстурою Electric Blue зі стандартного набору.

4. За допомогою інструменту перемістити шар з верхнього лівого кута, де він опинився за замовчуванням при створенні, в інше вдале для цього місце.
5. Продублювати 5 разів шар Рамка1. Отриманим шарам дати назву Рамка 2 і т. д. (Для копіювання шару достатньо натиснути кнопку під списком шарів).
Для перейменування шарів достатньо двічі клацнути на їх назві, надрукувати нову назву та натиснути клавішу Enter.
6. «Розкидати» отримані рамки по всьому зображенню та повернути їх в творчому безладі, використовуючи інструменти Переміщення та Обертання .7. Створити рамки на кожному з шарів за алгоритмом:

а) Клацнути правою кнопкою миші на шарові та в контекстному меню вибрати команду Альфа-канал в выделение;

б) Зменшити виділення обраної рамки на 10 пікселів (Выделение → Уменьшить…);в) Натиснути клавішу Delete (внутрішня частина рамки буде видалена);

г) Не знімаючи виділення, перейти на шар з фотографією (Фон) і скопіювати виділену частину зображення (Правка → Копировать);д) Повернутися на шар з підготовленою рамкою та виконати вставку скопійованої частини зображення (Правка → Вставить).

При появі плаваючого шару прикріпити його.Проробивши вказані дії для кожного з шарів, отримаємо наступне:8. Відключити видимість шару з фото, натиснувши значок ока зліва від назви шару, або взагалі видалити цей шар.

9. Створити новий шар-підложку для наших фотографій. Залити цей шар текстурою, наприклад, Wood інструментом Плоска заливка.

10. Додати до фото тінь (Фильтры → Свет и тень → Отбрасываемая тень).11. Теж саме проробити для шарів з рамками (виділяти по черзі кожен шар і виконувати команду: Фильтры → Повторить «Отбрасываемая тень»). Отримаємо наступне:12. Для більшої реалістичності додати ефект освітлення. Для цього створити ще один шар поверх всіх шарів і залити його кольором #5d492b.13. Застосувати фільтр Освещение, який знаходиться в меню Фильтры → Свет и тень. Використати наступні налаштування:Останні дві вкладки Карта рельефа та Карта окружения не використовувати.

14. Для шару-підложки поставити Режим смешивания - Объединение зерна та задати непрозорість - 35%.15. На панелі шарів виконати команду з контекстного меню Объединить видимые слои.

16. Кінцевий результат:Удачі!!!

Джерело: http://gimp.nas2.net/?n=4&id=6
Amid34Дата: П`ятниця, 11.03.2011, 09:44 | Повідомлення # 2
Рядовой
Група: Учні
Повідомлень: 14
Нагороди: 3
Репутація: 2
Статус:
Ось моя робота:


Повідомлення відредагував Amid34 - П`ятниця, 11.03.2011, 09:47
ADMINДата: П`ятниця, 11.03.2011, 10:39 | Повідомлення # 3
Генералиссимус
Група: Адміністратори
Повідомлень: 137
Нагороди: 15
Репутація: 12
Статус:
Amid34, дуже гарно. Молодець! victory
Форум » Розділ ІІ: Матеріали до уроків для учнів » Растровий графічний редактор GIMP » Картинка в декількох кадрах (Обробка фото. Інструмент Переміщення)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

КЗ "ЗШ І-ІІІ ступенів №5" Бобринецької міської ради © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz