Контури-блискітки (глітер) - Форум
Головна
Реєстрація
Вхід
П`ятниця
05.03.2021
19:03
Вітаю Вас Гость | RSS
Комунальний заклад "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5"
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Форум » Розділ ІІ: Матеріали до уроків для учнів » Растровий графічний редактор GIMP » Контури-блискітки (глітер) (Анімація контурів за допомогою глітерів)
Контури-блискітки (глітер)
ADMINДата: Неділя, 03.05.2015, 09:33 | Повідомлення # 1
Генералиссимус
Група: Адміністратори
Повідомлень: 137
Нагороди: 15
Репутація: 12
Статус:
КОНТУРИ


Інструмент Контури дозволяє створювати складні виділення, які називають кривими Без’є. Майже як ласо, тільки із гнучкістю векторних кривих.
Криву можна редагувати, зберігати, імпортувати, з її допомогою можна малювати і створювати геометричні фігури.
На відміну від виділення контур може бути як замкненим, так і незамкненим

Урок «Контури-блискітки (варіант 1)»

Завдання: для даного зображення створити анімований блискучий контур за допомогою глітеру.

1. Відкрити у GIMP зображення. (Файл → Відкрити…)


2. Відкрити діалог контурів. На панелі інструментів вибрати інструмент Контури.3. Щоб легше було наносити на картинку контур, збільшити масштаб до 200% (Перегляд → Масштаб → 2:1).
4. Вибрати елемент картинки, на який буде нанесено лінію блискіток – герб. Навести курсор на цей елемент і, клацаючи лівою клавішею мишки, акуратно нанести лінію контуру, у вигляді маленьких прямих відрізків (при необхідності можна скасовувати останній вузол контуру через меню Зміни).
5. На панелі «Діалог контурів» з’явиться новий контур Без назви. Перейменувати його на 1. Для цього двічі клацнути на назві контуру, надрукувати цифру 1 та натиснути клавішу Enter.6. Створити новий контур 2 і нанести наступну лінію контуру. Для наочності вмикати видимість контурів.7. Аналогічно (п. 6) створити потрібну кількість контурів.
8. Для блискіток створити виділення вздовж кожного контуру товщиною 7 пікселів. Для цього:
а) включити швидку маску (Вибір → Перемикнути швидку маску);
б) вибрати інструмент Пензель, задати для нього товщину 7 пікселів;
в) задати колір переднього плану – білий.9. Активізувати контур 1 та виконати команду Зміни → Обвести за контуром (аналогічна команда є в контекстному меню контуру). У діалоговому вікні вказати інструмент Пензель та натиснути кнопку Обвести.10. Таким чином по черзі обвести кожен контур.
11. Після обведення контурів по швидкій масці білим пензлем відключити швидку маску: Вибір → Перемикнути швидку маску. В результаті всі виділення є одним цілим.12. Відкрити анімований глітер у Gimp (Файл → Відкрити)13. Образ → Режим → RGB.
14. Фільтри → Анімація → Розоптимізувати. Перейти працювати у новому вікні.
15. Перейти на вкладку Шари. Як видно на панелі діалогів, глітер складається з трьох шарів.16. Активізувати шар Тло. Зміни → Копіювати.
17. Зміни → Вставити як… → Нова текстура.18. У діалоговому вікні дати назву текстурі: Блиск Тло.19. Виконати пункти 16-18 для шарів Кадр 2 та Кадр 3. Назви текстур: Блиск Кадр 2 та Блиск Кадр 3 відповідно.
20. У «Діалозі текстур» на панелі діалогів з’являться три нові текстури:21. Перейти до вікна із зображенням. Створити дві копії зображення.22. Активувати 1 шар (фон). Вибрати інструмент Заливка. У налаштуваннях інструменту вказати режим Множення, Тип заповнення Текстурою, Область застосування – Заповнити все вибране.
23. Залити 1 шар (фон) текстурою Блиск Тло, 2 шар залити текстурою Блиск Кадр 2, 3 шар – текстурою Блиск Кадр 3. Для зручності збільшити масштаб до 400%.24. Перевірити результат. (Фільтри → Анімація → Відтворення.)25. Зберегти анімоване зображення. Для цього:
а) виконати команду Фільтри → Анімація → Оптимізація (для GIF);
б) Образ → Режим → Індексоване... Задати Розмиття кольору за Флойдом-Стенбергом (зменшене розтікання).
в) виконати команду Файл → Export as... Вказати папку розміщення файлу; задати ім'я та вказати тип файлу gif.
г) у наступному вікні встановити прапорець As animationта натиснути кнопку Експорт.
д) в останньому вікні все залишити без змін і зберегти.

Джерело: http://www.gimpbnksb.ru/forum/45-128-1
Форум » Розділ ІІ: Матеріали до уроків для учнів » Растровий графічний редактор GIMP » Контури-блискітки (глітер) (Анімація контурів за допомогою глітерів)
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:

КЗ "ЗШ І-ІІІ ступенів №5" Бобринецької міської ради © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz